Bozcaada Göztepe

Bozcaada Göztepe

Bozcaada Göztepe

İşte size bir ada üzerinde olduğunuzu anlatacak en güzel manzara! Adanın bu en yüksek noktasına (192 mt.) çıktığınızda denizin ortasında büyük bir geminin kaptan köşküne çıkmış gibi oluyorsunuz. Buradan adadaki bütün yükseltileri, düzlükleri, etrafındaki küçük adacıkları, bağları, çamlıkları, evleri hatta adanın diğer ucundaki rüzgar güllerini bile rahatlıkla seçebiliyorsunuz.

En tepeye çıkan yol, gökyüzüne tırmanan sarmal bir merdiven hissi veriyor. Manzaranın etkisi altında şaşkın, döne döne ilerliyorsunuz yolda. Puslu olmayan bir havada,  Gökçeaada ve onun hemen arkasındaki Semadirek adasının zirvesini, anakara tarafında ise Alexandra Troya , Truva antik kenti ve Çanakkale Boğazı’nı seçebilirsiniz.

Tepede bulunan bina sadece bir radyolink istasyonu. Onunla bir ilginiz yok. Siz günbatımında yanınıza aldığınız ada şarabı eşliğinde manzaranın keyfini çıkartın. Dolunay zamanı bir taraftan güneşi batırırken arkanıza döndüğünüzde şaşırmayın. Çünkü sizi bütün ihtişamıyla anakaranın arkasından beliren koskocaman bir ay karşılayacak.