Rafting

Rafting

Rafting

Antalya ve civarında bulunan Rafting Parkurları

Köprüçay Rafting Parkuru
Köprüçay Rafting Parkuru

Köprüçay Rafting Parkuru'na ulaşmak için Antalya'dan Serik'e ve daha sonra Taşağıl ve Beşkonak'a varılır. Manavgat istikametinden ise Taşağıl üzerinden Beşkonak'a ulaşılır. Beşkonak köyüne kadar yol asfalttır ve zaman zaman Köprüçay Çayı'nı takip etmektedir.

Manavgat Çayı Rafting Parkuru
Manavgat Çayı Rafting Parkuru

Manavgat Çayı rafting parkurunun başlangıç noktasına ulaşmak için Manavgat - Alanya karayolundan önce 10 km. doğuya, daha sonra kuzeye Akseki istikametine dönülür. Akseki'ye 4 km. kala İbradı yönüne dönüldükten sonra 11.. km'de Şahap Köprüsü'ne ulaşılır. Burası rafting parkurunun başlangıç noktasıdır.

Dim Çayı Rafting Parkuru
Dim Çayı Rafting Parkuru

Dim Çayı Rafting Parkuru Değirmenönü mevkiinden yaklaşık 2,5 km. ilerideki Akköprü'den başlar 5,5 km. aşağıda tamamlanır. Dim Çayı'nın zorluk derecesi 1-2 derece arasındadır. Dim Çayı üzerinde bulunan seyahat acentalarından hizmet satın alarak rafting yapmak mümkündür.

Alara Çayı Rafting Parkuru
Alara Çayı Rafting Parkuru

Alara Çayı Rafting Parkuru bahar aylarında rafting için en uygun. Tur, Güzelbağ'ın doğusunda başlamakta ve yaklaşık 20 km'lik bir yol alındıktan sonra tarihi İpek Yolu'nun önemli mekanlarından olan Alara beldesi ve Alarahan bölgesinde bitmektedir.