Yaylalar

Seyahat Rehberi » Yer » Yer Şekli » Yayla ::

Yaylalar

Akseki-Pişer Yaylası
Akseki-Pişer Yaylası

Akseki-Pişer Yaylası, Antalya - Akseki - Beyşehir karayolunun Akseki'den itibaren 9. km'sinden batıya dönülerek 3 km. stabilize bir yolla yaylaya ulaşılmaktadır.

Alanya Yaylaları
Alanya Yaylaları

Alanya - Demirtaş Nahiyesi Kaş - Sapadere - Tokar ve Söğüt Yaylaları. Alanya'ya bağlı Demirtaş nahiyesinin kuzeyinde Toros Dağları'nın iç kısımlarında bulunan yaylalara, stabilize yolla ulaşmak mümkündür.

Alanya-Dereköy Yaylası
Alanya-Dereköy Yaylası

Alanya-Dereköy Yaylası, Alanya'nın kuzeyinde bulunan yayla köyüne, 30 km'lik asfalt yolla ulaşılmaktadır. Kargı Çayı'nın aktığı vadinin güney yamaçlarında çam ağaçları meyve ve sebze bahçeleri içerisinde kurulmuştur.

Finike-Ördübek Yaylası
Finike-Ördübek Yaylası

Finike-Ördübek Yaylası, Finike-Elmalı karayolunun 41. km’sinden batıya dönülerek 6 km. stabilize yolla ulaşılır. Yaz aylarında Finike'den minibüslerle ulaşmak mümkündür.

İbradı Yaylaları
İbradı Yaylaları

Yaylalar, İbradı ilçesinin kuzeyinde bulunan İbradı-Beyşehir yolu üzerinde ve yakınındadır. Hasan Dağı eteklerinde 1200-1500 m. yüksekliktedir.

Manavgat Yaylaları
Manavgat Yaylaları

ManavgatYaylalar, Köprüçayı Vadisi'nin ikiye ayırdığı Toroslar'n üzerinde birçok yayla bulunmaktadır. En önemlileri Güğlenpınar ve Beloluk Yaylaları..

Saklıkent Yaylası
Saklıkent Yaylası

Sakhkent (Saklıkent) Yaylası, Antalya'dan 10 km'si asfalt 40 km'si stabilize olan güzel manzaralı bir yolla yaylaya ulaşılmaktadır.

Serik Yaylaları
Serik Yaylaları

Serik -Beşkonak -Altınkaya (Zerk - Selge) - Ballıbııcak Köyleri, Gödre ve İkiz Yaylaları.

Serik-Ovacık Yaylası
Serik-Ovacık Yaylası

Serik-Ovacık Yaylası, Serik’e 36 km. mesafededir. Serik’ten itibaren narenciye bahçeleri içerisinden geçen, rakım yükseldikçe maki ve çam ağaçlarının çevrelediği yolun manzarası etkileyicidir.

Üçoluk Yaylası
Üçoluk Yaylası

Üçoluk Yaylası, Kemer'den çam ağaçları arasından geçen 37 km’lik stabilize bir yolla ulaşılmaktadır. Antalya'nın güneybatısında, yaklaşık 1500 m. yükseklikte bulunan yayla, zengin bir flora ve faunaya sahiptir.